Jste zde

Domů

Logo IVVLogo akce Piknik v Botanické 
Logo akce

Praha slaví 125 let KČT

Piknik v Botanické

neděle 1. září 2013

Schematický popis tras

Za nedělní trasu je možné získat razítko IVV

Schematický plán tras

Mapa tras

Mapa tras

 

Anotace tras

Kobyliská trasa (severní, červená)
 
1A - 12 km
Start - (společně pro obě větve) - Kobyliské náměstí před Salesiánským divadlem (za nepřízně počasí ve vchodu do divadla)
 
Trasa začíná na Kobyliském náměstí, pak pokračuje vilovou čtvrtí a krásnými přírodními úseky Čimického háje a přes staré Čimice až pod sídliště Čimice údolím Čimického potoka a do přírodního parku Draháň - Troja. Od ústí Drahanského potoka pokračuje proti proudu Vltavy kolem útulku pro psy, vystoupá nad říční údolí na vyhlídku a vede okrajem sídliště k přírodním památkám - pražským vřesovištím. Do Botanické zahrady vstoupí severním vchodem.
 
1B - 5 km, kočárková
Trasa začíná na Kobyliském náměstí, pak pokračuje vilovou čtvrtí a krásnými přírodními úseky Čimického háje. Po pravé straně je vidět rozlehlý areál Bohnické léčebny. Pak vede po pomezí nové výstavby a přírodních památek (Velká skála). Do Botanické zahrady vstoupí severním vchodem.
 
Hloubětínská trasa (východní, žlutá)
 
2A - 13 km
Start - stanice metra B „Rajská zahrada“ - prostranství před stanicí (za nepřízně počasí v čekárně autobusu)
 
Trasa začíná na stanici metra B „Rajská zahrada“ na sídlišti Černý most, ale brzy opustí betonovou džungli a vede příměstskou zelení přes Bažantnici zpátky do sídliště, pak sleduje klidná zákoutí podél říčky Rokytky (částečně po nové cyklostezce) až do staré Libně. Vede kolem Hrabalova Automatu Svět (dnes v rekonstrukci) až k ústí Rokytky a po břehu Vltavy míjí starý Libeňský přístav, podejde několik nových mostů, mine kanál, kde trénují naši vodní slalomáři, a mine Trojského koně. Od Trojského zámku vede ke vchodu do Botanické zahrady u vinice sv. Kláry.
 
2B - 5 km, kočárková
Start - stanice metra B „Palmovka“ - výstup směrem k autobusům v podchodu směrem k Hrabalově zdi 
 
Trasa začíná na stanici metra B „Palmovka“, vede kolem Hrabalovy zdi k říčce Rokytce, kolem Hrabalova Automatu Svět (dnes v rekonstrukci) až k ústí Rokytky a po břehu Vltavy míjí starý Libeňský přístav, podejde několik nových mostů, mine kanál, kde trénují naši vodní slalomáři, a mine Trojského koně. Od Trojského zámku vede ke vchodu do Botanické zahrady u vinice sv. Kláry.
 
 
Dejvická trasa (západní, zelená)
 
3A - 8 km
Start - stanice autobusu 143 „Stadion Strahov“ - čekárna autobusu
 
Trasa začíná na vyhlídce u studentských kolejí Strahov, které vznikly na místě bývalých sletových šaten. Po opuštění sportovního areálu prochází podél Pohořeleckých kasáren a po starých šancích s výhledy na Hradčany dojde do oblasti výstavby tunelu Blanka. Projde areálem vysokých škol a výstavbou z 30. let minulého století a dojde pod známým hostincem Na Slamníku do Stromovky. Stromovkou dojde až k mostu přes plavební kanál a k lávce přes hlavní rameno Vltavy k Trojskému zámku a ke vchodu do Botanické zahrady u vinice sv. Kláry.
 
3B - 4 km, kočárková
Start - stanice metra A „Dejvická“, výstup směrem k autobusům směr Suchdol (za nepřízně počasí ve vestibulu)
 
Trasa začíná na Vítězném - „Kulatém“ - náměstí u stanice metra A „Dejvická“. Pokračuje mezi domy postavenými v 30. letech minulého století a pod známým hostincem Na Slamníku vstoupí do Stromovky. Stromovkou dojde až k mostu přes plavební kanál a k lávce přes hlavní rameno Vltavy k Trojskému zámku a ke vchodu do Botanické zahrady u vinice sv. Kláry.
 
Letenská trasa (jihovýchodní, modrá)
 
4A - 10 km
Start - (společně pro trasu 10 a 5 km) - Letná, v zahradě Zemědělského muzea (za nepřízně počasí ve vestibulu muzea)
 
Trasa začíná u Zemědělského muzea, projde Letenskými sady a přes Hlávkův most (na Štvanici vpravo smutné zbytky památného Zimního stadionu) vede na pravý břeh Vltavy. Odsud vede místy, kterými by se v srpnu 2002 dalo jít jen v potápěčském. Z trasy je vidět po pravé straně nová výstavba Karlína. Po průchodu zatím volnou plochou Manin a přes Libeňský ostrov přejde ústí Rokytky, dále míjí starý Libeňský přístav, podejde několik nových mostů, mine kanál, kde trénují naši vodní slalomáři, a mine Trojského koně. Od Trojského zámku vede ke vchodu do Botanické zahrady u vinice sv. Kláry.
 
4B - 5 km, kočárková
Trasa začíná u Zemědělského muzea. Projde letenskými ulicemi a vede přes Stromovku (vpravo za vchodem jsou budovy Akademie výtvarných umění) kolem Výstaviště, kolem Planetária, kolem atrakcí Matějské pouti a Stromovkou vede až k mostu přes plavební kanál a k lávce přes hlavní rameno Vltavy k Trojskému zámku a ke vchodu do Botanické zahrady u vinice sv. Kláry.
 
4C - 8 km, kočárková
Start - Florenc, před Muzeem hlavního města Prahy (za nepřízně počasí ve vchodu do muzea)
 
Trasa začíná u Muzea hlavního města Prahy a vede místy, kterými by se v srpnu 2002 dalo jít jen v potápěčském. Z trasy je vidět po pravé straně nová výstavba Karlína. Po průchodu zatím volnou plochou Manin a přes Libeňský ostrov přejde ústí Rokytky, dále míjí starý Libeňský přístav, podejde několik nových mostů, mine kanál, kde trénují naši vodní slalomáři, a mine Trojského koně. Od Trojského zámku vede ke vchodu do Botanické zahrady u vinice sv. Kláry.

Ke stažení

Leták k akci (PDF)

 

Partneři a sponzoři Klubu českých turistů

Generální partner

Lesy České republiky a.s.

         Partneři

          HAMÉ Turistické známky BoCo Mikov Sphere Card

          Fotolab-cewe Český systém kvality služeb (ČSKS)

Hlavní partneři

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - Pečujeme o Vás každou vteřinu České dráhy a.s. Author - evropská značka jízdních kol Česká spořitelna a.s.
Alpine Pro

         Partnerské spolky

          Asociace A-TOM KST - Klub slovenských turistů Maďarský turistický svaz - Magyar Természetjárö Szovetség PTTK - Klub polských turistů - Polskie towarzysto turystyczno-krajoznawcze Český olympijský výbor Alpenverein.cz, Alpský klub Praha-Innsbruck 608
        Oesterreichischer Touristenklub Fichtelgebirgsverein e.V. Česká asociace Sport pro všechny Folklorní sdružení České republiky Česká obec sokolská Junák - český skaut, z.s. ERA-EWV-FERP - Evropská asociace turistických klubů

Partnerské instituce, organizace a firmy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Ministerstvo životního prostředí ČR Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Czech Tourism Konto Bariéry kudyznudy.cz - tipy na výlet Labská stezka CzeCot - turistický portál České republiky Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Kraj Vysočina Ministerstvo kultury ČR Národní památkový úřad Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Ministerstvo zemědělství ČR Národní zemědělské muzeum Národní muzeum Turistické infocentrum KČT Plzeňský Prazdroj Moje vertikální kilo Zeměměřičský úřad Lví stopa - ŠKODA-auto

WEBARCHIV - archiv českého webuMediální partneři

Časopis Turista Kulturní kalendář 366 dní KAPesní KATalogy volného času Portál DŘEVO a STAVBY Časopis MŮŽEŠ Svět outdooru Turistika.cz - portál pro větší zážitek z cest a výletů Turistické listy